# Чи варта Luma Plus своїх грошей для платних подій?

> Коли Luma Plus (69 USD на місяць або 59 USD при оплаті за рік) вигідніша за 5% безкоштовного плану: розрахунки для 30 і 100 квитків.

Canonical URL: https://anyeventtool.com/uk/learn/is-luma-plus-worth-it
Оновлено: 2026-10-15

## Коротка відповідь

Luma Plus окупається на комісіях, коли один календар продає платних квитків понад 1 380 USD на місяць за помісячної оплати (69 USD) або в середньому на 1 180 USD на місяць за річної (59 USD на місяць). Нижче цього 5% безкоштовного плану дешевші; еквайринг Stripe — в обох випадках. AnyEventTool бере 0% без підписки, але не має пошуку подій і SMS-нагадувань, як Luma. Ціни перевірено 15 жовтня 2026.

## Ключові факти

- Безкоштовний план Luma: необмежено подій і гостей; 5% комісії платформи з платних квитків плюс еквайринг Stripe (зазвичай 2,9% + 0,30 USD)
- Luma Plus: 0% комісії платформи за 69 USD на місяць або 59 USD на місяць при оплаті за рік (708 USD на рік)
- Точка окупності: близько 1 380 USD продажів платних квитків на місяць (помісячна оплата) або 14 160 USD на рік (річна)
- Plus купують окремо для кожного календаря, і він діє лише на продажі після підключення; попередні комісії не повертають
- Plus також додає API і Zapier, роль менеджера чек-іну, 5 адмінів календаря (на безкоштовному — 3), 5 000 запрошень на тиждень (замість 500) і збір податку з продажу
- Додаткові місця адмінів на Plus: 12 USD на місяць або 9 USD на місяць при оплаті за рік
- AET: 0% комісії платформи на будь-якому плані без підписки; Free — 3 нові події на місяць, Pro — 29 USD на місяць за 30 подій
- Розкриття: текст написала команда AnyEventTool; AET включено разом з його обмеженнями

## Скільки коштує Luma Plus і що вона прибирає?

Безкоштовний план Luma дає необмежену кількість подій і гостей і бере **5% комісії платформи з платних квитків** — понад збір Stripe за картку. **Luma Plus** прибирає цю комісію (0%) за підписку:

- **59 USD на місяць при оплаті за рік** (708 USD на рік) — на [luma.com/pricing](https://luma.com/pricing) з позначкою «Save 14%»;
- **69 USD на місяць** за помісячної оплати (варіант «щомісяця» на тій самій сторінці).

Еквайринг Stripe не зникає на жодному плані. Ціни Luma Plus — у доларах США.

Для розрахунку важливі два правила з [довідки Luma](https://help.luma.com/p/luma-plus):

- Plus підключають **до календаря**, а не до акаунта, і перенести на інший календар його не можна.
- Plus діє **лише на продажі після підключення**; комісії з попередніх транзакцій не повертають і не зараховують.

Усі дані про Luma перевірено на luma.com і help.luma.com 15.10.2026. **Розкриття:** сторінку опублікувала команда AnyEventTool; AET включено разом з його обмеженнями.

## Коли Luma Plus окупається?

Збір Stripe однаковий на обох планах Luma, тож різняться лише комісія платформи й підписка. Plus вигідніша, коли:

**5% × ваші місячні продажі платних квитків > підписка**

| План | Підписка | Точка окупності для одного календаря |
|---|---|---|
| Plus, помісячна оплата | 69 USD на місяць | 1 380 USD продажів на місяць |
| Plus, оплата за рік | 708 USD на рік (59 USD на місяць) | 14 160 USD на рік, або в середньому 1 180 USD на місяць |

Якщо продажі сезонні, річний план окупиться, лише якщо за весь рік набереться 14 160 USD. На кілька гарячих місяців можна брати помісячну Plus — але вона не діє заднім числом, тож підключайте її до старту продажів.

## Приклади: квитки по 10, 20 і 50 USD

Один календар, продажі за один місяць, лише комісії платформи (еквайринг Stripe однаковий для всіх варіантів і в таблицю не входить):

| Продажі за місяць | Luma безкоштовно: 5% | Luma Plus щомісяця | Luma Plus за рік (на місяць) | Що дешевше в Luma | Комісія платформи AET |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 × 10 USD = 300 USD | 15 USD | 69 USD | 59 USD | Безкоштовний план, на 44–54 USD | 0 USD |
| 100 × 10 USD = 1 000 USD | 50 USD | 69 USD | 59 USD | Безкоштовний план, на 9–19 USD | 0 USD |
| 30 × 20 USD = 600 USD | 30 USD | 69 USD | 59 USD | Безкоштовний план, на 29–39 USD | 0 USD |
| 100 × 20 USD = 2 000 USD | 100 USD | 69 USD | 59 USD | Plus, економія 31–41 USD | 0 USD |
| 30 × 50 USD = 1 500 USD | 75 USD | 69 USD | 59 USD | Plus, ледь-ледь: економія 6–16 USD | 0 USD |
| 100 × 50 USD = 5 000 USD | 250 USD | 69 USD | 59 USD | Plus, економія 181–191 USD | 0 USD |

Для масштабу: еквайринг Stripe US (2,9% + 0,30 USD, [stripe.com/pricing](https://stripe.com/pricing), перевірено 15.10.2026) додає близько 88 USD на 100 квитках по 20 USD — і в Luma, і в AET однаково.

0 USD в AET — на безкоштовному плані до 3 нових подій на місяць; для четвертої події в тому ж місяці потрібен Pro за 29 USD на місяць (290 USD на рік).

## Що ще дає Luma Plus?

Комісії — не єдина причина переходити. За даними [luma.com/pricing](https://luma.com/pricing) і [довідки Luma](https://help.luma.com/p/luma-plus), Plus додає:

- повний доступ до API і Zapier;
- роль менеджера чек-іну для людей, які мають лише сканувати квитки;
- 5 адмінів календаря замість 3 (додаткове місце — 12 USD на місяць або 9 USD при оплаті за рік);
- 5 000 запрошень і розсилок на тиждень замість 500 (більші пакети — від 50 USD на місяць);
- автоматичний збір податку з продажу квитків;
- власні адреси сторінок подій, окремі поля для імені й прізвища та пріоритетну підтримку.

Якщо ви залежите від інтеграції чи від персоналу лише для чек-іну, Plus може бути вигідною навіть нижче точки окупності. Якщо ж мета — просто не платити 5%, усе вирішує таблиця вище.

## У чому Luma сильна і коли шукати інше

**Для безкоштовних подій безкоштовний план Luma важко перевершити.** Необмежено подій і гостей, нагадування через email, SMS, push і WhatsApp ([luma.com/pricing](https://luma.com/pricing)), а люди заходять у Luma, щоб знаходити події. Спільнота з частими безкоштовними зустрічами часто не платить нічого.

**Для платних подій нижче точки окупності** альтернатива і 5%, і підписці — сервіс без комісії платформи. AnyEventTool (AET) бере 0% з квитків на будь-якому плані: гості платять на ваш власний Stripe (в Україні — plata by mono), продавець — ви. Також є схеми залу й живий квіз, яких у Luma немає. Чесно про обмеження: нагадування лише email, немає аудиторії для пошуку подій, немає нативних застосунків, поки немає REST API і Zapier, 3 нові події на місяць на Free, і це молодий продукт із невеликою командою.

Повне порівняння: [AET чи Luma](/uk/learn/aet-vs-luma). Інші варіанти: [альтернативи Luma](/uk/learn/luma-alternatives).

## Коротко: як вирішити

1. **Лише безкоштовні події:** лишайтеся на безкоштовному плані Luma — на комісіях Plus нічого не заощадить.
2. **Платні квитки до ~1 180 USD на місяць:** 5% безкоштовного плану дешевші за Plus; якщо 5% усе одно відчутні — порівняйте з сервісом без комісії.
3. **Стабільно понад 1 380 USD на місяць:** Plus окупається, а річна оплата заощаджує ще 120 USD на рік.
4. **Кілька календарів:** кожному потрібна своя підписка Plus, тож рахуйте окупність окремо.
5. **Перерахуйте зі своїми цінами** в [калькуляторі комісій](https://anyeventtool.com/uk/tools/ticket-fee-calculator) або за формулами в [порівнянні комісій на квитки](/uk/learn/ticket-fee-comparison).

## Питання й відповіді

**Скільки коштує Luma Plus?**

59 USD на місяць при оплаті за рік (708 USD на рік) або 69 USD на місяць за помісячної оплати — для одного календаря. Додаткове місце адміна — 12 USD на місяць або 9 USD при оплаті за рік. Ціни перевірено на luma.com 15 жовтня 2026.

**Скільки квитків треба продати, щоб Luma Plus окупилася?**

Стільки, щоб 5% місячних продажів платних квитків перевищили підписку: близько 1 380 USD на місяць за помісячної оплати або 14 160 USD на рік за річної. Це, наприклад, 69 квитків по 20 USD на місяць або 28 квитків по 50 USD.

**Чи прибирає Luma Plus збір Stripe?**

Ні. Plus прибирає лише 5% комісії платформи Luma. Еквайринг Stripe — у США зазвичай 2,9% + 0,30 USD — діє на будь-якому плані Luma.

**Якщо підключити Plus перед великою подією, попередні комісії повернуть?**

Ні. Luma Plus діє лише на продажі після підключення, а комісії з попередніх транзакцій не повертають і не зараховують. Підключайте її до відкриття продажів.

**Одна підписка Luma Plus покриває всі мої календарі?**

Ні. Plus підключають на рівні календаря, і вона лишається на тому календарі, для якого її купили, тож кожному календарю з продажем квитків потрібна своя підписка.

**Чи можна уникнути і 5%, і підписки?**

Так — із сервісом без комісії платформи. AnyEventTool бере 0% з продажу квитків і на безкоштовному плані (3 нові події на місяць), і на Pro (29 USD на місяць, 30 подій); ви платите лише за власний еквайринг. Натомість немає пошуку подій, SMS/WhatsApp-нагадувань та інтеграцій, як у Luma. Цю сторінку написала команда AnyEventTool.

## Пов'язані відповіді

- [AnyEventTool чи Luma: що обрати для своїх подій?](https://anyeventtool.com/uk/learn/aet-vs-luma.md)
- [Альтернативи Luma: коли переходити і на що](https://anyeventtool.com/uk/learn/luma-alternatives.md)
- [Комісії на квитки: Eventbrite, Luma, Tito, Ticket Tailor і AET](https://anyeventtool.com/uk/learn/ticket-fee-comparison.md)
- [Як продавати квитки на подію без комісії платформи?](https://anyeventtool.com/uk/learn/how-to-sell-event-tickets-without-platform-fees.md)
- [Яка квиткова платформа бере найменше загальних комісій: рейтинг 2026 за 14 сценаріями в USD, EUR і GBP](https://anyeventtool.com/uk/learn/lowest-total-ticket-fees-ranking.md)
